Жовтяниця, пов’язана з молоком матері

Жовтяниця, пов'язана з молоком матеріЖовтяницю кон’югаціонной генезу, пов’язану з годуванням материнським молоком, вперше описали Arias і співавт. в 1963 р У складі молока цих матерів був виявлений метаболіт прогестерону прегнаді- відповідальний за зниження ГТСП. Згодом було доведено, що аналогічним властивістю володіє грудне молоко, що містить високий відсоток ненасичених жирних кислот з довгим ланцюжком.

Патогенез цієї жовтяниці пов’язують з пригніченням ГТСП, підвищенням реабсорбції білірубіну слизової оболонкою кишечника і відповідно збільшенням кишково-печінкового кругообігу білірубіну. Жовтяниця від грудного молока, що містить прегнадіол чи ненасичені жирні кислоти, може спочатку не звертати на себе увагу і протікати під знаком затяжний фізіологічної жовтяниці або гипербилирубинемии I-II ступеня. Про клінічному прояві цієї жовтяниці можна запідозрити, коли вона на тлі грудного вигодовування приймає більш пролонгований характер: у доношених більш 2-272 тижнів, у недоношених звисати 3-4 тижнів або коли вона на 2-му тижні життя супроводжується високою гіпербілірубінемією, понад 340- 420 мкмоль / л.

Для виключення цієї форми жовтяниці дитини на 2 ‘/ 2-3 дня повністю позбавляють материнського молока. Зниження на цьому тлі інтенсивності жовтяниці та вмісту білірубіну і повторне їхнє підвищення після відновлення грудного годування підтверджує зв’язок жовтяниці з молоком матері

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.