Зайва вага під час вагітності

зайва вага під час вагітностіБагато жінок під час вагітності боятися погладшати. Стежити за своєю вагою, і, при необхідності, коригувати його вагітним можна і потрібно, але робити це варто тільки під наглядом лікаря. Зважування майбутніх мам – обов’язкова процедура кожного візиту до гінеколога і частина «домашнього завдання». Найкраще виконувати його натщесерце вранці, в одній і тій же одязі, тоді отримані показники будуть максимально точними.

 

Чому збільшується вага при вагітності?

  • розвивається плодове яйце;
  • ростуть вага і розміри матки;
  • збільшується плацента;
  • товщина підшкірно-жирового шару змінюється;
  • молочні залози стають більше.

 

Чи існують стандарти набору ваги у майбутніх мам?

Так, вони є, але важливо пам’ятати, що набір ваги кожної вагітної індивідуальний і буде залежати від багатьох факторів.

 

Що впливає на вагу під час вагітності?

  • Вік. Чим старше майбутня мама, тим більшу вагу вона набиратиме.
  • Самопочуття. Дуже часто на ранніх термінах при частій блювоті і токсикозі жінка худне, а на останніх місяцях може різко додати у вазі.
  • Багатоплідна вагітність.
  • Різні патології у вагітної. Це можуть бути набряки при захворюваннях нирок або багатоводдя при внутрішньоутробних інфекціях.
  • Індекс маси тіла до вагітності (ІМТ). Це відношення ваги жінки в кілограмах до квадрату її зростання в метрах. Чим більше ІМТ, тим менше буде прибавка у вазі.

 

Всьому свій час

У перші місяці мама і малюк тільки починають пристосовуватися один до одного, тому жінка у вазі найчастіше не додає – швидше навпаки: в цей час її може турбувати токсикоз, що призводить до втрати декількох кілограмів. Максимум в кінці триместру вагітна може набрати 1-2 кг.

Саме в другому триместрі маса тіла у майбутньої мами значно збільшується. Щоденна надбавка у вазі складає 300 м. Якщо жінка набирає більше, то, можливо, це свідчить про наявність у неї прихованих набряків, і їй необхідно буде проконсультуватися з цього питання з лікарем.

В останні тижні вагітності жінка буде додавати у вазі все менше і менше. Дуже важливо ні в якому разі не порушити цю тенденцію, адже організм майбутньої мами починає готуватися до пологів.

Якщо жінка чекає більше однієї дитини, то тоді вона повинна разом з лікарем скласти дієту, яку необхідно буде строго дотримуватися. До останніх тижнях вагітності майбутня мама, яка очікує двійню або трійню, повинна додати у вазі на 14-22 кг, і це буде нормою.

 

Зміни ваги під час вагітності

Не бійтеся, що не зможете повернутися у форму після вагітності. Малюки допомагають мамам скинути зайву вагу. Частіше беріть дитину на руки і ходіть з ним – це буде прекрасним тренуванням для м’язів рук. Поступово малюк буде набирати вагу, а значить, збільшиться і ваша навантаження. Прогулянки з коляскою – також непогана фізичне навантаження. Підтримуйте хороший темп, поки гуляєте, і зайві кілограми почнуть поступово йти. Не варто забувати і про заняття спортом. Головне, запастися терпінням і вірою в себе, тоді все неодмінно вийде.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.