Якщо у вагітної температура

у вагітної температураЯкщо у жінки під час вагітності піднялася температура, чи варто панікувати? Виношування дитини – це радісний, але разом з тим і дуже відповідальний період в житті жінки. Тому не дивно, що при появі таких симптомів як підвищення температури вагітна жінка починає панікувати. Однак замість того, щоб піддавати свою нервову систему стресу, який не може не відбитися на дитині, краще звернутися за консультацією до лікаря, який виявить причину появи температури, визначить ступінь небезпеки такого стану для малюка і порекомендує, як чинити в такому випадку.

Якщо підвищення температури незначно, і не супроводжується іншими ознаками застуди або запалення, то в першому триместрі вагітності таке явище може бути викликане реакцією організму на високу продукування прогестерону. Даний гормон відповідальний за збереження вагітності, а результатом його впливу на гіпоталамічні центри терморегуляції якраз і може стати невелике підвищення температури. У середньому при вагітності зміни гормонального фону і прискорення обмінних процесів можуть супроводжуватися підвищенням температури на 1 градус. Однак такий стан вважається природним тільки на початковому етапі вагітності. 

Оскільки вагітність в будь-якому випадку захоплює один з періодів сезонних простудних захворювань, рідко який жінці вдається все час виношування дитини пройти без хвороб. А зниження захисних функцій організму вагітної через природного механізму іммунносупрессіі робить його більш уразливим для різних інфекцій і вірусів. Якщо температура при вагітності супроводжується закладеністю носа і чханням, кашлем і підвищеною стомлюваністю, то в наявності всі ознаки простудного захворювання. Висока температура при цьому може свідчити про інфікування вірусною інфекцією, що особливо небезпечно на початкових термінах вагітності. 

Вважається, що короткочасне підвищення температури при вагітності в межах півтора градусів не робить на плід шкідливого дії і не становить загрози для його здоров’я. Однак у кожному разі це є приводом для звернення до лікаря, особливо у випадку, якщо температура вище 38 градусів тримається кілька годин поспіль і не знижується за допомогою таких народних засобів як обтирання тіла губкою, прийом душу прохолодною температури, рясне пиття. Використання для зниження температури будь-яких лікарських препаратів можливе тільки після консультації з лікарем, який може призначити застосування парацетамолсодержащіх препаратів, оскільки ліки містять аспірин при вагітності категорично протипоказані. 

При значному підвищенні температури тіла при вагітності не варто панікувати, а потрібно в терміновому порядку звертатися за медичною допомогою. У деяких випадках температура при вагітності може бути наслідком такого захворювання як ангіна. При цьому вагітна відчуває сильний біль в горлі, що підсилюється при ковтанні, на задній стінці гортані може спостерігатися білий наліт і гнійники. Такий стан викликається серйозної вірусної інфекцією і небезпечно тим, що крім температури вплив на плід може надавати і інтоксикація, яка розвивається в організмі матері. Лікуватися в даному випадку народними засобами – це значить втратити дорогоцінний час, який необхідно для оперативного зниження температури і виведення з організму вагітної скупчилися токсинів. В іншому випадку токсичні речовини можуть надходити в кровотік плоду і мати несприятливий вплив на його розвиток і стан його здоров’я. 

Своєчасне звернення за медичною допомогою важливо ще й тому, що тривале підвищення температури у вагітної може володіти тератогенну дію (порушення ембріонального розвитку під впливом лікарських препаратів, вірусів), особливо в період формування у плода внутрішніх органів і систем. При цьому підвищується ризик виникнення дефектів серцево-судинної і центральної нервової системи плода. 

Тривала висока температура у вагітної може приводити до зміни білкового синтезу, викликати зміна стану плаценти, що підвищує ризик передчасних пологів. Саме тому при будь-якому прояві підвищення температури у вагітної, вона повинна звернутися до лікаря і провести під його наглядом необхідне лікування, що дозволить уникнути розвитку небажаних ефектів і забезпечить подальший нормальний перебіг вагітності.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.