Як схуднути і не втратити здоров’я?

схуднутиТой хто хоче схуднути повинен почати це робити з голови. Лише правильний підхід і настрій допоможуть довести почате до фінішної прямої. Чому дієти можуть використовувати тільки дуже здорові люди? Яка кількість Вам відомо дієт? Напевно безліч, справа в тому що на жаль більшу частину з них придумано не тільки дієтологами, а й звичайними людьми. Давайте подивимося, що таке дієта? Як це не плачевно, але зараз величезна кількість людей хочуть скинути пару зайвих кілограмів, і для цього які тільки тортури вони не придумували.

 

Дієта порушує обмін речовин

Всім знайоме відчуття невгамовним голоду яка нападає на людину сів на дієту. Мало хто знає, що насправді – це перший сигнал тривоги від організму! Тіло людини намагається придушити напружену ситуацію своїм способом – скорочує витрату енергії. Зменшення всієї активності та життєвого тонусу, може досягати до 50%. Знижується втрата енергії при диханні, обміні речовин, серцевої діяльності. У першу чергу порушується обмін речовин.

 

Що буде, коли дієта закінчиться?

Якщо людина після дієти повертається до старої норми прийому їжі, то організм починає накопичувати поживні речовини з подвоєною швидкістю. Оскільки йому вже відомо, що в майбутньому можуть бути проблеми у вигляді дієт, і організму доводиться серйозно готуватися до цього випробування. На допомогу організму приходить обмеження вироблення інсуліну – гормону, який обмежує процес утворення жирової тканини.

У підсумку, маса тіла починає стрімко збільшуватися. І через кілька місяців після дієти виявляється, що тіло людини не тільки відновило колишню масу, але й встигло набрати кілька кілограм про запас.

 

«Синдром неваляшки»

Дієтологи таку ситуацію з поверненням ваги називають «синдромом неваляшки». Варто її штовхнути і вона знову повертається у вихідне положення, і з чим більшою силою штовхати, тим більша буде віддача. Так виходить і з організмом людини, замість стрункої фігури – народжуються нові проблеми, і як правило ще більші, ніж були до дієти.

Ця проблема особливо актуальна в західних країнах, де культ харчування у фаст-фудах набагато вище ніж у нас. Але не стоять сподіватися, що у нас все по іншому, в деяких випадках навіть набагато більше. Досить велика частка жителів Росії, України, Білорусії і т.д. мають проблеми із зайвою вагою. Звідси виникають і різні проблеми з серцем, діабет та ін.

 

Що говорить генетика?

Заповзятливі жителі нашої країни мають проблеми з ожирінням, починають перебирати одну дієту за інший. За проведеним дослідженням організації під егідою Червоного Хреста, більше 55% жінок і більше 30% чоловіків хочуть позбудеться від зайвої ваги. До того ж, більша їх частина вже пробувала різні дієти і способи схуднення. А тепер уявіть собі, що в деяких випадках, досвід опитуваних був більш 20 дієт! Але на жаль з них так і не зміг похвалитися досягнутим результатом.

Так як це проблема не тільки нашої країни, а й усього світу в цілому, то багато вчених не один рік вже намагаються відповісти на питання – «чому не працюють дієти?». Один з варіантів – це генетична схильність. Погодьтеся, дуже зручно в усьому звинуватити генетику коли немає позитивно ефекту.

Зовсім недавно експерименти і дослідження довели, що гени тут не причому, але міф досі популярний. Міф про генетичної схильності популярний в деяких провідних асоціаціях дієтологів. І на думку вчених – це серйозна загроза. Є один міф, що кількість повних людей збільшується через популярність зернових продуктів.

 

Вуглеводи – головні винуватці

Група провідних вчених дієтологів в Росії дійшла висновку, що зменшення в раціоні вуглеводів і повішення частки білкової їжі, а саме яєць, м’яса і молочних продуктів, допомагає швидкому зменшенню маси, навіть без зменшення кількості з’їденої їжі.

Проведений експеримент на групі людей з надмірною вагою, які харчувалися їжею з великою кількістю вуглеводів, показав найкращий результат, харчувалася саме так. Зауважимо, що енергетична цінність страв цієї групи була на 500 калорій більше, щодо інших груп.

Цікавий факт, що нежирні продукти: картопля, морепродукти, хліб та ін, сильно програють овочам, сиру і м’яса. Виявилося, що навіть відмова від масла, на що приділяється увага в багатьох дієтах – не обгрунтований.

Справа в тому, що білки і жири дають відчуття ситості на більш довгий час, і тим самим полегшують дієту.

 

Небезпечний цукор

Слід зауважити, що до цих пір головну небезпеку складають всілякі солодощі: кекси, випічка, соуси і, само собою, лимонад. Така їжа миттєво поставляє цукор в кров, що дає прилив сил на короткий час, після чого йде обов’язковий їх занепад. Збільшується тиск і потім різко падає. Такі стрибки шкідливі організму, і до того ж сприяють розвитку діабету.

Після спаду рівня цукру в крові, мозок дає сигнал про голод. І людина починає набирати надмірну кількість калорій, які пізніше організм перетворить на жир. А ось попрощається організм з ними в саму останню чергу.

Список корисних продуктів, що містять вуглеводи: горіхи, сир, риба і молочні продукти. Вживання їх в їжу сприяє зміцненню здоров’я організму і допомагає скинути вагу.

 

Основне правило

Бажаючий схуднути людина повинна чітко розуміти, якщо він вже й вирішив позбудеться зайвих кілограмів, то слід запастися часом, так як тільки поступове скидання ваги позбавить від купи проблем в майбутньому.

Чи не вар морити свій організм голодом і повністю виключати улюблені продукти. У всьому повинна бути міра – це ще нікому не зашкодило. Пам’ятайте, потрібно прагне першим справою не скинути вагу, а поміняти своє життя – це гарантія позитивного результату.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.