Висока температура у дітей: як збити і чи варто це робити?

Висока температура у дітейВисока температура у дитини означає, що імунітет малюка вступив в «бій» з інфекцією і йому краще не заважати. Але що робити, якщо відмітка на шкалі термометра досягає лякаючих значень? Яку температуру треба збивати дитині? Збивати або викликати швидку? Якщо збивати, то чим і як?

Лихоманка (гіпертермія, висока температура) – це захисна реакція організму на впровадження «зовнішніх» мікроорганізмів. Найчастіше у дітей зустрічається інфекційна лихоманка, яка розвивається у відповідь на дії пірогенів (речовини, що підвищують температуру тіла). «Шкідливі» мікроби, потрапляючи в організм маленької дитини, розмножуються і виділяють токсичні речовини, деякі з них – пірогени. У відповідь на впровадження мікробів центр терморегуляції головного мозку «дає установку» переключитися на новий температурний рівень для збільшення синтезу інтерферону, активації лейкоцитів і стимуляції вироблення антитіл.

Доведено, що підвищена температура (39, 40 і вище градусів) призводить до загибелі багатьох вірусів, бактерій, коків. Тому в деяких випадках педіатри не рекомендують відразу давати жарознижуючі засоби.

Батьків має насторожити, якщо у дитини під час ГРВІ часто не піднімається температура. Це може означати, що його імунний захист знижена, і потрібно вживати заходів щодо її активізації.

 

Причини гарячкового стану

  • ГРВІ;
  • перегрів (неправильно підібраний одяг, тривалі прогулянки на сонці, надмірна активність);
  • прорізування зубів;
  • поствакцинальная реакція;
  • патологія нервової системи.

 

Червона і біла лихоманки

Дуже важливо правильно і вчасно розрізнити два стани: «біла» і «червона»

лихоманки. Найчастіше має місце «червона» гіпертермія. У цьому випадку теплопродукція дорівнює тепловіддачі: шкірні покриви червоні, гарячі, кінцівки вологі, пульс і дихання прискорені (на кожен градус після 37 пульс збільшується на 20 ударів на хвилину), поведінка дитини звичайне. У цьому випадку можна домогтися зниження температури одними фізичними методами (обтирання, провітрювання).

«Біла» лихоманка небезпечна тим, що температура швидко зростає і погано збивається (довгостроково і ненадовго). Тепловіддача утруднена через спазм судин (порушення периферичного кровообігу). Даний вид лихоманки переходить в «червону» тільки після застосування спазмолітиків і антигістамінів додачу до жарознижуючим препаратів. Її ознаки: бліда шкіра з «мармуровим» малюнком, синюшного відтінку губ і нігтьового ложа, холодні кінцівки. При натисканні на шкіру «біле» пляма довго сходить, поведінка дитини змінено (сонливість, відмова від їжі і пиття, порушення свідомості). У разі швидко зростаючої температури рекомендується викликати швидку допомогу.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.