Новонароджений: сповивати чи ні?

пелюшкиУ наш час з цього питання не вщухають суперечки. Противників у сповивання, мабуть, навіть більше, ніж прихильників. Адже ще у наших бабусь не зійшло питання про те, сповивати дитину чи ні: сповивання було єдиним можливим способом поводження з дитиною. Це було пов’язано з наступністю досвіду багатьох поколінь батьків, який свідчить, що сповитий дитина простіше в обігу, він спокійніше і більше спить. Зважити всі «за» і «проти» і вирішити, чи необхідно сповивання саме вашій дитині, можете, звичайно, тільки ви.

 

Що кажуть прихильники сорочок і повзунків?

 • В одязі дитина може рухатися стільки скільки захоче – від цього він швидше розвивається фізично і психічно.
 • Одягати дитину простіше, ніж сповивати, і це не вимагає спеціальних навичок, що важливо, якщо мама планує часом залишати дитину з татом чи іншими членами родини.
 • В одязі дитина виглядає гарніше, ніж в пелюшках. Це особливо важливо для батьків, які ведуть активний спосіб життя, часто подорожують з дитиною або бувають в гостях.
 • Деякі фахівці стверджують, що у дітей в одязі менше шансів заробити попрілості, так як одяг – це менше шарів тканини, ніж пелюшка, а значить, дитині не так жарко і його шкіра краще дихає. Це твердження можна віднести скоріше до дітям, що народилися влітку, адже зимовим діткам в пелюшці буде просто тепліше і комфортніше.

 

Що кажуть прихильники пелюшок?

 • Необмеженість світу навколо може лякати новонародженого, адже попередні дев’ять місяців він провів у дуже обмеженому просторі. Пелюшки дають малюку те саме відчуття обмеженості простору, яке йому так необхідно на початкових етапах його життя, а разом з цим дарують відчуття комфорту і безпеки. Кроха відчуває себе майже як у мами в животику.
 • Попередні дев’ять місяців малюк провів в середовищі з температурою 36,6 ° С. Не всякому дитині подобається, що раптово навколо стало всього лише 20 – 25 градусів. Сповитим малюкам тепліше, а значить, пелюшка знову створює для крихти комфорт. Звичайно, укутуючи дитини, слід враховувати час року.
 • Є діти, і їх не мало, які не можуть нормально спати без пелюшок. Їх занепокоєння, швидше за все, пов’язано з двома попередніми причинами. Так чи інакше, пелюшки допомагають неспокійним малюкам нормалізувати сон.
 • Дитина менше рухає уві сні ручками та ніжками, а значить, не може налякати себе своїми власними нескоординованими рухами або мимоволі подряпати себе.
 • І купівля пелюшок, і догляд за ними, швидше за все, дешевше обійдуться батькам.

 

Поради батькам

Якщо ви вирішили сповивати дитини, варто дотримуватися деяких правил.

 • Сповивання може завдати шкоди, якщо дитину тримають в пелюшках постійно. У цьому випадку у дитини дійсно немає можливості рухатися, і, відповідно, розвиватися. Гідною альтернативою може стати сповивання дитини на сон. Час неспання дитина може проводити в одязі або без неї, приймаючи повітряні ванни, займаючись з мамою зарядкою, рухаючись і пізнаючи світ.
 • Сповитим дитина спокійніше, менше плаче і вимагає, тому у мами може скластися помилкова відчуття, що дитині нічого не треба. Слід пам’ятати про те, що дитині необхідно їсти не рідше одного разу на чотири години, а також міняти підгузник приблизно з таким же інтервалом.
 • Мамі необхідно навчитися сповивати ще до народження дитини. По-перше, якщо ви будете вперше пробувати сповивати вже на своєму новонародженій дитині, ви, швидше за все, будете нервувати. Дитині обов’язково передасться ваш настрій, і це цілком може викликати стійку негативну реакцію малюка не сповивання. По-друге, найбільший позитивний ефект пелюшки дають саме на самих ранніх етапах. Сповивання на сон допоможе вам на самому початку пояснити малюкові різницю між сном і неспанням, і, крім того, виробить у дитини звичку спокійно спати тривалий час. Звичайно, це працює тільки в тому випадку, якщо ви готові сповивати вже з першого дня.
 • Пелюшки зазвичай стають малі дітям після півроку. Це саме той час, коли можна відмовитися від сповивання і дати організму дитини можливість виробити методи саморегуляції.

Практика показує, що дуже багатьом новонародженим для нормальної життєдіяльності необхідно сповивання на сон. Навіть якщо ви не збиралися сповивати, народивши дитину, ви можете зрозуміти, що ваш малюк дійсно цього потребує. Мамі і малюкові буде комфортніше, якщо мама до моменту народження дитини вже володіє відповідними навичками. Тому, будучи вагітною, не нехтуйте можливістю навчитися сповивати. Здоров’я і спокою вам і вашому малюкові!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.