Неефективні ліки

Неефективні лікиВаша дитина занедужав і ви викликали лікаря, отримали рекомендації… Не поспішайте бігти в аптеку…

1. Актовегін, Церебролізин, Солкосерил – препарати з доведеною неефективністю!

2. Арбідол, Анаферон, Биопарокс, Віферон, Поліоксидоній, Циклоферон, Ерсефуріл, Імуномакс, Ликопид, Ізопринозин, прімадофілюс, Енгістол, Имудон – імуномодулятори з недоведеною ефективністю. Коштують дорого. Проведені дослідження не дають підстав розглядати арбідол як препарат з доведеною у випробуваннях активністю для лікування простудних захворювань, в тому числі грипу . Дослідників за кордону по- справжньому цей препарат не зацікавив.

3. Біфідобактерін, Біфіформ, Лінекс, Хілак Форте, Прімадофілус і т.д. – все пробіотики. Діагнозу “дисбактеріоз“, повально виставляється нашими педіатрами, ніде в світі більше не існує. До призначення пребіотиків в розвинених країнах ставляться з обережністю.

4. Валідол. М’ятна цукерка, що має віддалене відношення до медицини. Непогано освіжає подих. Відчувши болі в серці, людина кладе під язик валідол замість обов’язкового в таких ситуаціях нітрогліцерину і їде з інфарктом до лікарні.

5. Вінпоцетин і Кaвінтон. Сьогодні до застосування не рекомендується: жодне доброякісне дослідження клінічно значущих ефектів у нього не виявило . Це речовина, що отримується з листя рослини Vinca minor . Препарат мало вивчений. Тому в США і багатьох інших країнах відноситься до БАД, а не до ліків. $ 15 баночка на місяць прийому. У Японії вилучений з продажу через явну неефективність.

6. Ноотропил, Пірацетам, Фезам, Аминалон, Фенибут, Пантогам, Пикамилон, Инстенон, Мілдронат, Цинаризин, Мексидол – плацебо – препарати.

7. Вобензим. Виробники запевняють, що він зцілює, подовжує життя і молодість. Не варто вірити в казку про чудодійний препараті, яка не тестувався в експериментальних дослідженнях тільки тому, що це дорого. Фармкомпанії вкладають сотні мільйонів доларів у випробування препарату, навіть якщо є невелика надія, що вдасться довести його ефективність. Залишається тільки здогадуватися, чому ці дослідження щодо вобензиму не заявлено до цих пір. Зате великі кошти вкладаються в його рекламу.

8. Гліцин (амінокислота) Тенатен, енеріон, препарати звіробою, Гриппол, Поліоксидоній – препарати з недоведеною ефективністю.

9. ЕРЕСПАЛ. Препарат не довів свою ефективність при ГРВІ. Ереспал в сиропі протипоказаний пацієнтам з бронхіальною астмою і алергією. Через що містяться в ньому барвників і медового ароматизатора сам по собі може спровокувати бронхоспазм .

10. Геделікс.  Ефективність при ГРВІ у дітей, так і у дорослих, не доведена.

11. Діоксідін – протипоказаний дітям через високу токсичність . Вкрай обережно призначати дорослим при захворювання носа і навколоносових пазух. При захворюванні вух – з обережністю при пошкодженнях барабанної перетинки.

12. Біопарокс, Кудесан –  не проводилося великих досліджень, всі статті на Pubmed, в основному, російського походження. «Дослідження» проводилися в основному на мишах.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.