Настрій майбутньої мами

Настрій майбутньої мамиГотуєтеся стати батьками? Перечитали гору літератури і знає все про харчування і необхідність фізичних навантажень. А чи знаєте ви, що майбутній матусі добре б на час вагітності відмовитися від поганого настрою? Це, звичайно не означає, що матуся повинна посміхатися і плескати в долоні, дивлячись, як згорів пиріг, який вона так старанно готувала. Однак будь-які затяжні переживання і депресивні стани необхідно побороти.

Багато дитячих психологічні проблеми і страхи, як це не дивно, закладаються ще в пренатальному періоді. “Як протікала вагітність?” – Запитає у батьків невролог ще при першому візиті до нього з дитиною. Адже від того, як вона протікала, залежить, як дитинка буде спати. “Як протікала вагітність?” – Запитає психолог при вступі дитини в дитячий сад. Адже від того, наскільки тривожна була мама під час вагітності, залежить, наскільки тривожний буде дитина в критичній ситуації, а відповідно, наскільки швидко зможе адаптуватися на новому місці. Так що, якщо майбутній мамі захотілося відчувати себе скривдженою або покинутої під час вагітності – краще взяти себе в руки.

 

Яке відношення має настрій майбутньої мами до формування особистості дитини?

Дитина, розвиваючись в утробі матері, вже починає жити власним життям. Він спить по своєму режиму, по своїй волі штовхається ручками і ніжками. Як розпоряджатися власним тілом, він може і повинен розібратися сам. Але як ставитися до навколишнього світу, як вести себе в ньому – він розібратися не може. Адже якби кожен з них вчився тільки на своїх помилках, людство не змогло б вижити. Для виживання у людини є рефлекс: треба наслідувати старшим, навченим досвідом, дожили до певного віку. Новонароджена дитина, ведений цим рефлексом, вчиться життя на прикладі родичів, оточуючих його в перший час. Дитина ж, що знаходиться в утробі матері, поки не може сприймати зовнішній світ своїми очима і вухами, адже він знаходиться всередині. Тому малюкові доводиться готуватися до зустрічі із зовнішнім світом, спираючись на мамині уявлення про нього і її настрою. Простіше кажучи, дитина ще з внутрішньоутробного періоду привчається відчувати, думати про світ так, як відчуває мама, виношуючи його.

 

Чого чекати?

Психологи встановили зв’язок між тим, що відчуває мама, і тим, як веде себе новонароджена дитина. Якщо мама, виношуючи свого малюка, постійно чогось боїться і чекає пригод, то малюк народиться тривожним. Це може проявитися і відразу, в порушенні сну немовляти, і трохи пізніше, коли дитина піде в сад, де у нього виникнуть проблеми з адаптацією.

Якщо вагітна постійно в сльозах, дитина привчається думати про світ як про місце, де з ним не може статися нічого хорошого, адже його мамі там погано. Такий малюк, можливо, буде сприймати негативно будь-які спрямовані на нього дії. Елементарні викладання на живіт або купання будуть зі сльозами прийняті таким малюком.

Вагітній найкраще вести нормальний спосіб життя, спілкуватися з людьми, мати постійну зайнятість, що дає їй відчуття власної значущості, отримувати від чогось позитивні емоції. У такої матусі більше шансів народити життєрадісного, психологічно стійкого малюка.

 

Подбайте про благополуччя малюка

Як же уникнути негативних думок, а з ними і негативного впливу мами на малюка? В першу чергу у мами має бути заняття. Найкраще, якщо це буде робота, якщо для того немає медичних протипоказань. Адже на роботі ви зайняті потрібною справою, а зароблені гроші вам дуже знадобляться потім, в період вимушеної бездіяльності.

Якщо немає можливості працювати, майбутній матусі допоможуть рукоділля або готування. Вмієте вишивати чи в’язати – готуйте придане для малюка. А вашим вдалим кулінарним дослідам порадіють чоловік і ваші друзі.

У вагітної поруч обов’язково повинні бути люди, з якими вона може поспілкуватися. Найкраще, якщо це будуть люди, які не тільки вислухають майбутню маму, але і відвернуть її, обговорять з нею які-небудь теми, що не стосуються вагітності. Брат – туристичний агент? Відмінно: він розповість про те, де зараз тепло і про традиції в різних країнах. Подруга захопилася виготовленням прикрас? Нехай розповість все про новий хобі. Може, і майбутню матусю навчить?

Навколишні зовсім не зобов’язані цілими днями розважати вагітну, тому майбутній мамі доведеться навчитися і самій справлятися зі своїм смутком і перепадами настрою. Мамочка повинна вміти зупинити себе і переключитися на який-небудь приємний предмет. Наприклад, так: «Стоп. Я більше не хочу думати про пологи. Краще послухаю приємну музику ». Або ось так: «З чого це я взяла, що чоловік мене не любить і не намагається зрозуміти? Адже тільки вчора він готував мені вечерю. Може мені сьогодні зробити йому м’ясо по-французьки? »Ще не народжений малюк буде вдячний мамі за позитивне ставлення до життя!

Майбутній матусі дуже шкідливо підлягає сумувати, так як від цього страждає не тільки вона і навколишні, але й найдорожче, що у неї є – її малюк. Тому кожна любляча мама, яка бажає своєму чаду добра, повинна навчиться долати властивий вагітним наплив негативних емоцій.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.