Молочниця під час вагітності

Молочниця під час вагітностіПро молочниці, напевно, чули всі жінки, і багато хто стикався з цією інфекцією неодноразово. Але наскільки небезпечна молочниця під час вагітності? Ми звернулися з цим питанням до гінеколога-акушера. Молочниця – це загальноприйнята назва вагінального кандидозу. Цю інфекцію викликають мікроскопічні дріжджоподібні гриби роду Кандіда. Існує категорія жінок, для яких молочниця – постійна супутниця. А деякі жінки вперше можуть зіткнутися з молочницею якраз під час вагітності, коли організм, за зниженого імунітету, стає більш вразливий. 

Кандидоз зустрічається в три рази частіше саме у вагітних жінок. Таке явище пов’язане з рівнем жіночих статевих гормонів, що призводить до зміни мікрофлори в піхві і формуванню сприятливих умов для розмноження грибків. У період вагітності у піхву хімічна середовище стає більш кислою, що дуже сприятливо для грибка. Так само гормональні зміни ведуть до зниження імунітету і активності лейкоцитів в організмі, що теж сприяє інтенсивному розмноженню гриба в статевих шляхах майбутньої матері. Новонароджений може заразитися молочницею під час проходження по родових шляхах. 

Звичайно, молочницю потрібно лікувати. Ця інфекція становить потенційну небезпеку: крім відчутного дискомфорту, ускладнюється протікання самої вагітності, що може негативно позначитися на процесі власне пологів. Вона провокує втрату еластичності піхви, тим самим значно підвищує ризик внутрішніх і зовнішніх розривів у пологах. Молочниця при вагітності небезпечна ще й тим, що підвищується ризик інфікування плода, так само може призвести до передчасних пологів. Молочницю потрібно діагностувати і лікувати. 

Дорогі жінки, не забувайте про себе і своєчасно звертайтеся до лікаря!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.