Гипербилирубинемия при поліцитемії і згущення крові

Гипербилирубинемия при поліцитемії і згущення кровіОбидва останніх стани характеризуються однотипною картиною – збільшенням кількості еритроцитів і гемоглобіну в одиниці об’єму крові, виражене високим гематокритного числа, але мають різний генез. Поліцитемія обумовлена ​​збільшенням маси крові за рахунок материнської-фетальної або фето-фетальної трансфузії у реципієнта з двійні, пізньої перев’язкою пуповини або низьким опущеними дитини по відношенню до плаценти.

Розвитку полицитемии сприяє також гіпоксія, так як між фетальним гемоглобіном і киснем є велика спорідненість, і стан гіпоксії супроводжується підвищеним виробленням еритропоетину і відповідно збільшенням еритропоезу.

Згущення ж крові – результат зневоднення внаслідок ятрогенного дії лампи променистого тепла, фототерапії або недостатнього забезпечення рідиною, і саме по собі не призводить до гипербилирубинемии. До полицитемии відносять підвищення вмісту гемоглобіну понад 222 г / л при гематокритного числа більше 0,65 у доношених і понад 240-250 г / л і більше 0,70 у недоношених дітей при звичайному паркані периферичної крові. Більш об’єктивна оцінка гематокритного числа, вмісту еритроцитів і гемоглобіну виходить при дослідженні крові з центральної вени, відповідно критерії поліцетеміі там будуть нижчі. Поліцетемія може посилюватися нашаруванням згущення крові на тлі інтенсивної фототерапії, не підкріпленою адекватної інфузією. «Фізіологічний» розпад великої маси еритроцитів при поліцитемії і призводить до підвищеного утворення білірубіну. Однак високі показники непрямого білірубіну при поліцитемії і особливо при згущенні крові, відображають не стільки його справжній показник, скільки велике гематокритное число і відповідно завжди в якійсь мірі завищені

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.