Головний біль при місячних

Головний біль при місячнихБагато жінок страждають від головних болів при менструації, які можуть починатися в перші її дні і тривати протягом кількох наступних днів. Інтенсивність головного болю може бути різною – від простого відчуття дискомфорту, до спазматической болю, яка заважає вести звичний спосіб життя.

Головний біль під час місячних може бути викликана низкою причин, але найчастіше вона є прізнаком дисбалансу гормонального фону. Так, в даний період збільшується концентрація простагландину в організмі жінки. Це гормоноподобное речовина, присутня в різних тканинах і рідинах тіла людини (в матці і головному мозку включно). Простагландин породжує скорочення гладких м’язів (у тому числі м’язи матки і маткових труб). У нормі простагландини розподіляються рівномірно по матковій тканини;в даному випадку скорочення м’язів абсолютно безболісні. Але якщо простагландини знаходяться по всій матці в різних концентраціях (а це зазвичай відбувається у жінок старше 30 років), то вони тягнуть за собою нерівномірні скорочення її стінок, і, чим більше їх в тканини накопичується, тим біль сильніше.

 

Способи полегшити больові відчуття

 

Медикаментозне втручання

Можливе застосування під час місячних деяких протизапальних нестероїдних препаратів ( Парацетамол, Аспірин, кетазон, Кетопрофен, Ніфлуріл, Пироксикам, Найз, Ібупрофен, Діклоберл), що уповільнюють або запобігають синтез простагландинів.Важливо пам’ятати, що дані препарати не просто знеболюють, а є способом лікування від больових синдромів. Тому не варто займатися самолікуванням. До того ж, простагландини відповідають за регуляцію освіти слизу в шлунку. Застосування нестероїдних протизапальних препаратів зменшує її кількість, і захист стінок шлунка від дії соляної кислоти і пепсину, що містяться в шлунковому соку, знижується, що веде до утворення пептичних виразок. 

Рекомендується також приймати курсами препарати магнію (Магне В6, Магвіт, Магнефар). Зверніться до лікаря, який підбере вам відповідні засоби і складе курс лікування.

 

Як лікуватися без ліків

Головний біль при місячних, можливо, зникне зовсім без використання препаратів. Прагніть харчуватися правильно. Обов’язково включайте в меню м’ясо, рибу, сою, бобові, а також морепродукти. Приділіть особливу увагу продуктам, багатим на вітаміни С і Е. Порадьтеся з лікарем щодо раціональності вживання полівітамінів з мінералами.

До менструації і в сам період місячних рекомендується скоротити споживання продуктів з вмістом натрію і солі і збільшити кількість кальцію і магнезія в їжі, які сприяють зменшенню больових відчуттів. Не пийте газовану воду, виключіть надмірне споживання солодкого, мучного, солоного, пряного. Намагайтеся також не наїдатися на ніч.

Скажіть “Ні!” алкоголю, міцного чаю і кави. Спробуйте що-небудь тонізуючий, наприклад, морс або зелений чай. Можливо, допоможуть і слабомочегонние напої – відвари шипшини, узвар або яблучний сік.

Ведіть здоровий спосіб життя. Займайтеся легкими активними видами спорту, грайте в рухливі ігри, або хоча б ходите побільше пішки. Не піднімайте велику вагу.

Корисним стане загальний розслабляючий масаж і масаж шийно-комірцевої зони, відвідування солярію та сауни (правда, не в менструальні дні). Спробуйте прийняти розслаблюючу ванну або контрастний душ, до того ж випийте відвар з ромашки.

Присвятіть даний час собі коханій – поспите вдосталь в тиші і погуляйте на свіжому повітрі!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.