Додаткова хорда. Патологія чи норма?

Додаткова хордаДодаткова хорда – це поліорганне захворювання аутосомно-домінантного характеру, найчастіше реєструється у дітей, а також молодих людей. Виникає воно як наслідок порушення розвитку сполучної тканини в ембріональному і постембріональному періодах. Простіше кажучи, це додаткова ниточка із сполучної тканини, що з’єднує стінки серця.

 

Які наслідки наявності даної аномалії?

Додаткова хорда потрапляє під визначення малої аномалії серця, тому що не викликає ніяких явних відхилень у його роботі. Однак її наявність може служити передумовою для розвитку ускладнень, таких як тромбофлебіт, інфекційний ендокардит, порушення провідності і ритму серця. Найчастіше додаткова хорда в порожнині лівого шлуночка діагностується ще в дитячому або юнацькому віці. Її частка становить 95% від загального числа помилкових хорд. 

 

Різновиди хорди

Додаткова хорда може бути декількох видів. Вони розрізняються по розташуванню в області серця (правошлуночкові і лівошлуночкові), за місцем кріплення (серединні, верхівкові і базальні), у напрямку (поздовжні, діагональні і поперечні), а також за їх кількістю (одиночні або множинні).

 

Причина виникнення

Як ми вже вказали на початку статті, причина даної аномалії криється в спадковості. Слід також зазначити, що в 90% випадків помилкова хорда передається по материнській лінії. Тому, якщо у жінки раніше була діагностована помилкова хорда, слід також обстежити її дітей з метою виявлення цього захворювання. Саме це дозволить визначити наявність або відсутність патології.

 

Хибна хорда

Додаткова хорда виявляється при ультразвуковому дослідженні. Як правило, вона створює при акустичному обстеженні додатковий шум у серці і заважає діагностувати більш серйозні патології. Деякі фахівці припускають, що існування помилкової хорди веде до збільшення ймовірності тахікардії та аритмії внаслідок наявності в ній нервових волокон. Особливо уважно необхідно стежити за станом серця, якщо діагностовано наявність декількох хорд. Вони можуть послужити причиною серйозного порушення серцевого ритму.

 

Лікування і профілактика

При виявленні додаткової хорди ніякого спеціального лікування не потрібно. Однак слід пам’ятати певні моменти. Люди з цією аномалією швидше стомлюються, тому потрібно організувати розпорядок дня таким чином, щоб була можливість чергувати відпочинок і навантаження. Не слід захоплюватися підводним плаванням і парашутним спортом. Також потрібно дозувати заняття гімнастикою, спортом і танцями. У даному випадку додаткове навантаження на серце може лише погіршити ситуацію, а не привести до тренування життєво важливого органу.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.