Чи небезпечна додаткова хорда в серці?

додаткова хорда в серціНормальною хордою в серці називають волокнисту тканину, яка нагадує м’яз. У її функції входить з’єднання протилежних стінок лівого шлуночка серця. А ось зайва хорда в серці являє собою аномальне відхилення в людському організмі і є невластивим зміцненням. Експерти досі не сходяться в думці з приводу того, чим вона небезпечна для здоров’я людини. Вважається, що лікувати її немає необхідності. Але регулярно ходити на прийом до кардіолога для контролю все ж рекомендується: існує ризик не помітити інші проблеми, регулярні обстеження допоможуть вчасно відреагувати на зміну стану.

 

Різновиди хорд

Згідно різному розташуванню додаткова хорда в серці має кілька видів: 

  • Вони можуть розташовуватися у різних серцевих камерах, за цією ознакою розрізняють: лівошлуночкові (цей вид є найбільш частим – близько 95%) і правошлуночкові (їх частка складає всього лише близько 5%). 
  • Згідно розміщенню по відділах шлуночків, хорди бувають: верхівковими; середина; базальними. аномальна хорда 
  • Вони також можуть відрізнятися напрямком: діагональне, поздовжнє, поперечне. 
  • Хорди мають різну кількість: множинні (38% всіх випадків) і поодинокі. 

 

Додаткова хорда в серці: причини її утворення

У дитячому віці аномальна хорда може нічим не видавати себе. Тому виявити її вдається тільки за допомогою ультразвукового обстеження. Серед дітей зайві хорди є більш частим явищем, ніж серед дорослих. Експерти вважають, що це відбувається тому, що в міру дорослішання об’єм серця збільшується, що викликає їх зміщення. Найчастіше додаткова хорда в серці може бути виявлена при різкої втрати витривалості і хронічної втоми.

 

Чим небезпечні хорди і як їх лікувати

На думку багатьох експертів, такий дефект серця абсолютно безпечний для здоров’я. Однак при наявності декількох хорд можуть з’явитися збої в серцевому ритмі і непереносимість фізичних навантажень. У цьому випадку обмежують заняття в спортивних секціях, включаючи танці та гімнастику. Про стрибках з парашутом і дайвінг теж можна забути. Людям з таким діагнозом необхідно зробити упор на лікувальну фізкультуру з активним використанням різноманітних вправ і спортивного інвентарю.

 

Ведіть здоровий спосіб життя

Додаткова хорда в серці вимагає лікувальної гімнастики, яку проводять як у спеціальних медичних групах, так і на індивідуальній основі. Першочерговим завданням таких занять є зміцнення здоров’я в цілому, розвиток витривалості і координації рухів. Це захворювання не можна вилікувати звичайними медичними препаратами, однак, необхідно дотримуватися режиму дня і раціональної дієти, уникати перевантажень. Тоді дана проблема буде дуже рідко нагадувати про себе.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.