Чому чоловіків не варто брати на пологи

партнерські пологиНе всім подружжям підходять партнерські пологи. Про це кореспонденту розповів акушер-гінеколог Максим Возняк. “Партнерські пологи сьогодні обирає кожен другий дружини, – розповідає Максим Сергійович. – Коли готую вагітну жінку до пологів, прошу добре подумати, чи варто брати з собою чоловіка. Чи не від всіх чоловіків можна отримати однакову підтримку. Анекдоти про те, як людина втратив свідомість на пологах у дружини, дуже часто перетворюються на реальність“.

За словами Возняка, не варто брати на пологи чоловіка, якщо він сам цього не хоче.

На моїй практиці одна жінка вмовила чоловіка бути присутнім на пологах і досі про це шкодує, – згадує лікар. – Чоловік пережив і побачив те, до чого абсолютно не був готовий. Його дружина народжувала 16 годин. Сутички були слабкими. Шийка матки розкривалася повільно, довелося колоти окситоцин, бо серцебиття дитини з кожним разом прослуховувалось все слабше. Після крапельниці від болю жінка почала стогнати. Під час пологів порвалася, їй наклали кілька швів. І все це на очах у переляканого чоловіка“.

Каже, такий досвід партнерських пологів для цього подружжя закінчився плачевно.

Навіть через 6 тижнів після пологів, коли можна було відновлювати сексуальне життя між партнерами, чоловік боявся наблизитися до жінки. Спочатку говорив, що боїться заподіяти їй біль. Потім – що вона його перестала залучати. Відновити колишні відносини їм не допомогли навіть заняття з психологом. Коли бачу, що людина не готова до пологів, прошу його вийти з палати, коли починаються потуги“.

Просить не приводити на пологи чоловіків, які люблять зловживати алкоголем.

Якщо людина любить випити, то в 90 відсотків випадків він нап’ється ще до того, поки у дружини відійдуть води. Одна пацієнтка народжувала всю ніч. Чоловік вранці відпросився додому, щоб старшого сина зібрати в школу. Повернувся через годину такий п’яний, що в палату його не пустили“.

Не варто брати з собою докучливих і нетерплячих.

“Як показує досвід, такі чоловіки панікують ще більше жінок. Один грав на мобільному в ігри. Коли батарея села, почав просити лікаря прискорити пологи. Пропонував 500 доларів, щоб дружині зробили кесарів, тому що замучився чекати. Але зараз ніхто не буде робити кесарів перетин вагітної, якщо на те немає медичних показань. Пам’ятаю, як торік чергував в нічну зміну. Чоловік ліг на ліжку для породіль і заснув. Я будив його кілька разів, щоб дав дружині прилягти і відпочити, а вона просила не турбувати його, а дати виспатися. Як правило, такі чоловіки просплять і пологи, і перші роки життя дитини. Від такого батька не дочекаєшся, що він буде ставати вночі підгодовувати дитини або міняти підгузки”.

Замість чоловіка можна покликати на партнерські пологи маму, сестру або подругу.

Не буду заперечувати, є чоловіки, які підтримують жінок краще мам і подруг: водять в душ і в туалет, масажують спину під час сутичок, допомагають виконувати вправи на шведській стінці і фитболе. Але таких дуже мало“, – говорить Возняк.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.