10 ознак того, що наближаються пологи

скоро родиЖивіт став нижче

У мам досвідчених ця ознака зазвичай відсутня до останнього дня. Зате ті, хто чекає первістка, одного разу помічають, що сидіти і ходити стало складніше, а дихати – легше. Це означає, що голівка дитини трохи опустилася вниз в малий таз. У когось це відбувається майже за місяць до пологів, частіше – за 1 тиждень до них.

 

Запор сказав прощай

Тиск на сечовий міхур і пряму кишку збільшується до кінця вагітності. До того ж на кишечник починають впливати гормони, розслаблюючі шийку матки (а попутно і інші гладкі м’язи, з яких складається в тому числі і ШКТ). У підсумку стілець стає набагато рідині. Дуже багато жінок навіть плутають початок пологів з отруїлася чимось. Такі симптоми можуть з’явитися за 2-7 днів до пологів.

 

Пропав апетит

Ти не хочеш їсти, і це дуже дивно: адже під час вагітності тебе не можна було відтягнути від холодильника. Навіть улюблена полуниця і шоколад не викликають бурю емоцій. Більше того, ти худнеш! Ось вчора, наприклад, ваги показали, що твоя вага зменшився майже на 2 кілограми! І набряки теж кудись пропали – спати тепер можна, не підкладаючи під ноги подушку.

Насправді організм позбувається всього зайвого: дуже скоро йому знадобляться сили, які він не може зараз витрачати на перетравлення їжі. Схуднення ж відбувається за рахунок виведеної з організму рідини. Загалом-то, до пологів залишилося максимум пара тижнів, готуйся.

 

Малюк затих

Перед пологами більшість жінок відзначають, що рухи дитини змінилися. Кроха тепер не така вже і крихітка, і в матці йому попросту тісно. Тому він може довго не давати про себе знати стусанами і поштовхами. Ти в паніці біжите на КТГ, але апарат показує, що серцебиття і активність дитини в нормі. КТГ, до речі, в останній місяць перед пологами краще робити якщо не щодня, то хоча 2 рази на тиждень.

 

І сміх, і сльози, і любов

Навіть дуже витримані майбутні матусі можуть помітити, що їх настрій ближче до кінця вагітності змінюється як погода в травні. Те посмішка сонячна, то сльози дощиком. Іноді на жінку накочує втома і апатія, а потім раптом вона починає сама себе нагадувати електровіник, у якого зламалася кнопка Викл .. І тоді без п’яти хвилин породілля драїть квартиру, перепирати по десятому разу крихітні дрібнички, затіває перестановку меблів, влаштовує грандіозний шопінг. Словом, завантажує себе по повній програмі, а потім валиться з ніг від втоми.

 

Хочеться спокою

Інстинкт гніздування – це не стільки облаштування сімейного гнізда напередодні якнайшвидшого поповнення, скільки прагнення усамітнитися від усіх і піти в себе. Якщо ти бачити не можеш своїх близьких, якщо тобі хочеться забитися у найдальший куток, згорнутися калачиком і попросити, щоб тебе не чіпали ні за яких обставин, значить, пологи дуже близько – рахунок пішов на години. І організм це відчуває: він вимагає для майбутньої мами перепочинку, щоб та могла психологічно налаштуватися на народження дитини.

 

Болить спина

Самий важковловимий ознака, особливо в тих випадках, коли майбутня мама страждала від проблем зі спиною протягом всієї вагітності. Проте в даному випадку болі викликані зміщенням дитини вниз і розтягуванням крижово-клубової сполучної тканини, і основний удар припадає на поперек і куприк. Ще вагітну можуть турбувати дивні відчуття в ногах – по них час від часу нібито пробігає електричний струм. Це малюк просувається нижче і віджимає нервові закінчення.

 

Тренувальні сутички

Їх також легко сплутати з скороченнями Брекстона-Хікса, які можуть з’явитися вже після 30-го тижня вагітності. Тренувальні сутички трохи сильніше, трохи відчутніше, однак теж безболісні і, головне, нерегулярні. Вони не означають початок пологів, якщо інтервали між ними не скорочуються. Але говорять про те, що пологи вже близько.

 

Невідомі виділення

Ось вже що не опізнані неможливо, так це слизову пробку. Тільки от відходження її – ще не показник, що ти народиш завтра. Шеечная слиз може вийти і за 2 тижні до пологів, і за пару днів, а може – тільки в пологах. Протягом всієї вагітності пробка надійно закриває цервікальний канал і захищає порожнину матки від інфекцій. Якщо ти помітила на нижній білизні густу слиз прозорого, жовтуватого кольору, іноді з домішкою крові, – подзвони свого лікаря і проконсультуйся, що тобі робити далі. І зробити це потрібно неодмінно, якщо слиз вийшла раніше, ніж за два тижні до передбачуваного терміну пологів!

 

Шийка матки стає м’якою

Ця ознака швидких пологів помітити може тільки лікар під час огляду на кріслі. Перед пологами шийка повинна дозріти: цьому дуже сприяє підвищення рівня естрогенів і простагландинів в організмі жінки. Під час всієї вагітності шийка повинна бути довжиною більше 2 см, щільної і повністю закритою по всій довжині. А ось до 40-му тижні шийка поступово коротшає (її довжина становить 0,5-1 см), стає м’якше, а цервікальний канал може розкритися на один палець.

 

Ознаками почалися пологів є:

Регулярні скорочення мускулатури матки – перейми. Справжні родові перейми повторюються кожні 15-20 хвилин, вони регулярні, а період між ними поступово скорочується. Розпізнати їх можна, випивши но-шпу або вставивши свічку з папаверином: якщо це сутички помилкові, вони припиняться, якщо родові – їх інтенсивність не зміниться.

Відходження вод. У цьому випадку потрібно негайно їхати в пологовий будинок: безводний період не повинен становити більше 12 годин.

 

Це важливо знати!

  • У середньому нормальна вагітність триває 280-282 дні. Але від 10 до 25% вагітностей закінчуються пологами раніше 37-го тижня, приблизно 8% вагітностей є довготривалими і затягуються до 42 тижнів (294 дні).
  • Переношених вважають вагітність, тривалість якої перевищує 42 тижні. Пологи називають запізнілими, а дитинка народжується з ознаками перезрілості.
  • Пролонгована, або фізіологічно подовжена, вагітність теж триває більше 40 тижнів, проте дитина народжується без ознак переношування, функціонально зрілим, здоровим. Відсутня і виражене старіння плаценти.
  • Передчасними пологами називають пологи в період з 28-ї по 37-у повну тиждень. У цей час з кожною зайвою тижнем, проведеної малюком в маминому животику, його шанси на успішну і якнайшвидшу реабілітацію після передчасного народження значно зростають. З кожним днем дитина набирає вагу, удосконалює свої життєві системи і виявляється краще підготовленим до життя поза матки. Ось чому при загрозі даної патології лікарі намагаються зробити все, щоб затримати крихітку усередині хоч на кілька днів.
  • Зрозуміло, що пологи, особливо перші, – це дуже хвилююча подія. Але постарайся заспокоїтися, не метушитися і не впадати в паніку, навіть якщо ти помітила кілька з перерахованих вище ознак і навіть якщо трапилося це раніше очікуваного терміну. Адже багато в чому успіх в пологах залежить від спокою і зосередженості майбутньої мами. І від її впевненості в тому, що все в підсумку буде добре.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.